FAQ
Czy jednostka zewnętrzna (agregat) jest głośna i czy może przeszkadzać sąsiadom?
Agregaty w zależności od mocy i obciążenia urządzenia generują ok. 45 dB. O ile w pomieszczeniu na dłuższą metę taka głośność mogła by obniżać komfort, o tyle na zewnątrz mieszając się z hałasami otoczenia dzwięk ten jest praktycznie nieodczuwalny. Jednostka zewnętrzna nie będzie zatem uprzykrzała życia nam, ani nie zrujnuje naszych relacji z sąsiadami.
Jak długo trwa montaż urządzeń klimatyzacyjnych?
Oczywiście jedyną poprawną odpowiedzią jest: to zależy. Głównie od długości instalacji, oraz budulca w którym przyjdzie nam robić przewiert „na zewnątrz”. W przypadku najprostszych instalacji urządzeń typu split instalator potrzebuje ok. 4h, aby prawidłowo i bezpiecznie podłączyć sprzęty.
Jaki jest okres gwarancji na urządzenia klimatyzacyjne?
Długość gwarancji urządzeń zależy od producenta i tak np. Mitsubishi, AUX, Gree, Rotenso, Haier daje 5 lat (60 miesięcy), natomiast Daikin, Toshiba, LG 3 lata (36 miesięcy).
Czy klimatyzacja ma funkcje grzania?
Jak najbardziej! Większość klimatyzatorów dostępnych na rynku posiada funkcję grzania. Można również spotkać takie, które są zoptymalizowane pod tym kątem, posiadając grzałkę karteru sprężarki, tacy ociekowej, funkcję podtrzymania temperatury +8°C, „gorący start”. Jeśli kupujesz urządzenia z myślą o dogrzewaniu się nim, nie zapomnij poinformować nas o tym. Dobierzemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie!
Jak często zdażają się awarie urządzeń klimatyzacyjnych?
Z doświadczenia wiemy, których modeli unikać. Staramy się dobierać klientom tylko takie co do których sami mamy przekonanie. Dobrze dobrane urządzenie i poprawnie wykonany montaż to gwarancja długoletniej bezawarynej pracy urządzeń. Warto w tym miejscu nadmienić, że coroczny serwis klimatyzacji, pozwala na utrzymanie sprzętu w dobrej kondycji.
Czy wycena jest płatna?
Wycena jest całkowicie bezpłatna! W jej trakcie nasz doradca oceni możliwości montażu, zaproponuje jego sposób, oraz jeśli to konieczne sporządzi odpowiednią dokumentację fotograficzną. W dalszej kolejności otrzymają Państwo ofertę, w której znajdzie się co najmniej kilka modeli urządzeń wraz z ich opisem. Sprzęt dobieramy również pod kątem możliwości finansowych klienta. Znamy wiele rozwiązań bardzo dobrych jakościowo i atrakcyjnych cenowo.
Na jakiej wysokości i w jakim miejscu powinna być zamontowana jednostka wewnętrzna (parownik)?
Czy mocniejsza klimatyzacja lepiej schłodzi pomieszczenie?
Urządzenia klimatyzacyjne powinny być dobierane na podstawie kilku kryteriów, z których najważniejszym jest wielkość pomieszczenia. Dobranie zbyt słabej jednostki spowoduje problemu z osiągnięciem zadanej temperatury, oraz w znacznym stopniu obciąży sprzęt i skróci jego żywotność. Z kolei z przewartościowania mocy nie płyną wymierne korzyści. Wręcz przeciwnie, wzrasta koszt zakupu takich urządzeń, oraz koszt eksploatacji ze względu na zużycie energii.
Czy jednym urządzeniem można schłodzić kilka pomieszczeń?
Jest to możliwe tylko przy zastosowaniu klimatyzacji kanałowej. W przypadku najczęsciej spotykanego rozwiązania w gospodarstwach domowych – urządzeń typu split – niestety nie osiągniemy tego efektu. Wynika to z konstrukcji parownika, który znacząco spowolni działanie lub przełączy się w tryb pracy samego wentylatora, jeśli tylko czujnik wykryje osiągnięcie zadanej temperatury w pomieszczeniu, „nie dbając” o to, że w pokoju obok wciąż jest za ciepło.
Czy gaz (czynnik chłodniczy) znajdujący się w układzie podlega wymianie podczas przeglądu klimatyzacji?
Czynnik chłodniczy pracuje w obiegu zamkniętym. Przy prawidłowym montażu, wykonanym z należytą starannością i procedurami, zyskujemy pewność co do szczelności układu. Nie ma zatem potrzeby wymiany czynnika. Konieczność jego uzupełnienia sugeruje nieszczelność układu, którą trzeba jak najszybciej wyeliminować.