Pompy ciepła gruntowe Warszawa

Jesteśmy firmą z bogatym doświadczeniem, zajmującą się montażem wszelakich instalacji grzewczych, takich jak pompy ciepła gruntowe w Warszawie. Są to urządzenia nowej generacji – bezpieczne, ekologiczne i nowoczesne. Czerpią z zasobów natury bez negatywnych dla niej skutków, wykorzystując tanią i odnawialną energię z najgłębszych pokładów. 

Systemy te uznawane są za jedne z najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Co prawda cena samego urządzenia potrafi być bardzo wysoka, ale inwestycja szybko się zwraca. Nasi specjaliści są w stanie zaprojektować gruntowe pompy ciepła optymalnie dla potrzeb nieruchomości i jej mieszkańców. 

Pompa ciepła gruntowa Warszawa

Kluczowym elementem całej instalacji jest odpowiedni wymiennik gruntowy, czyli umieszczona w ziemi rura, tworząca pętlę, w której krąży ciecz, zwana solanką. Taka konstrukcja przechodzi przez parownik pompy ciepła, gdzie temperatura płynu ulega ochłodzeniu i staje się niższa niż ta gruntu. Następnie przedostaje się dalej, stopniowo się ogrzewając, aby ostatecznie trafić z powrotem do parownika, gdzie oddaje swoje ciepło. Wymienniki mogą być pionowe lub poziome w zależności od wielkości działki.

Wśród zalet pomp gruntowych wymienić można:

  • brak generowania spalin – są przyjazne dla domowników i przyrody,
  • instalacja niemal w każdym miejscu – wystarczy podprowadzenie sieci energetycznej,
  • nie wymagają obsługi,
  • oferują wysoki poziom bezpieczeństwa, 
  • w zależności od modelu i funkcji mogą być używane cały rok – zimą do ogrzewania, a latem do chłodzenia.

Pompy gruntowe Warszawa

Jeśli zastanawiasz się, czy w Twoim domu gruntowa pompa ciepła, będzie lepszym rozwiązaniem niż przykładowo powietrzna – skontaktuj się z nami! Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na terenie Warszawy, oferujemy proekologiczne, oszczędne i wygodne w użytkowaniu instalacje. Z chęcią pomożemy w ich wyborze, a także rozwiejemy wszelkie wątpliwości.